O Grodnie powstanie dokumentalny film

Narodowa wytwórnia filmowa nakręci dokumentalny film o Grodno. Film wejdzie do dokumentalnego cyklu „Miasta Białorusi” zamówionego przez Ministerstwo kultury Republiki Białoruś. Pierwszy film z tego cyklu opowiada o  Brześciu. W ubiegłym tygodniu grupa z „Białoruśfilmu” z siedmiu osób przyjechała do Grodna, gdzie ma pracować przez tydzień. 13-minutowy film będzie opowiadał o historii naszego miasta, o historyczno-kulturalnych zabytkach. Reżyserem filmu jest Giennadij Riabcew. Na pewno w filmie pojawi się Kołożska cerkiew, Nowy zamek, kościół Farny, obwodowy dramatyczny teatr i inne obiekty. Głównym celem filmu jest przekazanie szczególnej atmosfery Grodna. Jak powiedział reżyser: „Najbardziej poruszające w naszym mieście jest niebo, nic go nie zasłania, nawet na wąskich historycznych uliczkach. Nasze miasto ma tyle przestrzeni jak żadne inne  obwodowym centrum”. Cykl filmów  „Miasta Białorusi” będzie wykorzystywany dla zachęcania turystów do przyjazdu do naszego kraju. Również planowane jest wydać cykl tych filmów na płytach.

One thought on “O Grodnie powstanie dokumentalny film

  1. Hosting

    Dziesieciu tysiecy zlotych brakuje grupie zapalencow, ktora chce stworzyc film dokumentalny o obronie Grodna – jednej z najmniej znanych, ale i najciekawszych bitew wrzesnia 1939 roku. Zbiorka prowadzona przez internet konczy sie 8 sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>